İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Bunları Biliyormusunuz?
  3. Bilgisayardan Yasaklı Sitelere Giriş Nasıl Yapılır?

Bilgisayardan Yasaklı Sitelere Giriş Nasıl Yapılır?

bilgisayardan-yasakli-sitelere-giris-nasil-yapilir

Bilgisayardan yasaklı sitelere giriş programı, bilgisayardan yasaklı sitelere nasıl girilir? İnternet siteleri her geçen gün artmaya devam ediyor. İnternet sitelerinin artışı doğru bilgiyi getirdiği gibi yanlış bilgileri de getiriyor olabiliyor. Bunlara önlemler olarak illegal siteler ya da toplumda barınmaması gereken siteler yasaklanıyor.

Yasaklı siteler her zaman illegal siteler olmuyor. Bazı ülkeler politikalar gereği bazı siteleri dış ülkelere erişimi kapatıyor. Yasaklı siteler bazı özel bilgileri içeriyor olabilir. Bilgilere erişmek için yasaklı sitelere erişme programlarını kullanmamız gerekiyor. Yasaklı sitelere giriş programları genellikle VPN servisleri oluyor. VPN servisleri neredeyse önünüzdeki tüm engelleri kaldıracak güçte. DNS ayarlarını kullanarak da yasaklı sitelere giriş yapılabilmekte.

Yasaklı Sitelere Giriş: Ücretli VPN Sistemi Nedir?

bilgisayardan-yasakli-sitelere-giris-nasil-yapilir

Ücretli VPN sistemi nedir? VPN sistemleri ücretli ve ücretsiz olmak üzere ikiye ayrılmakta. Virtual Private Network açılımına sahip olan bu sanal ağlar sizin başka bir konumdan bağlandığınızı gösteriyor. Her ağ bir konuma sahiptir, ağ bağlantıları üzerinden kişilerin yerlerini tespit etmek, hangi ülkede yaşadığını bulmak mümkündür. VPN ağları sanal sunucular üzerinde kurulmuş ağlardır. Sunucu üzerinden internete bağlanmanızı mümkün kılan bu sistemlerin hem Free hem de Premium modelleri bulunmakta.

Premium VPN servisleri sizlere özel IP adresi sağlamakta. Aylık 5 Dolardan 900 Dolara kadar değişen fiyat aralığı ile Premium servislerden faydalanma şansını yakalayabilirsiniz. Premium servisler Sizlere özel IP sağlar, özel IP adresleri yasaklı sitelere girişinizde güvenlik önlemlerinizi arttırmakta. Free sunucularda başka birisinin daha önce kullanmış olduğu IP adreslerini size vermekte.

Daha önceden kullanılan IP adresleri gireceğiniz siteler tarafından Spam’a alınmış ve girişi engellenmiş olabilir. Daha güvenli bir internet deneyimi yaşamak ve yasaklı sitelere sorunsuz bir şekilde girebilmek için ücretli VPN servislerini kullanmanız sizin adınıza faydalı olacaktır.

VPN İle Tamamen Gizlenebilir Miyiz?

bilgisayardan-yasakli-sitelere-giris-nasil-yapilir

Sorulan sorular arasında VPN ile tamamen gizlenmek mümkün mü? Sorunun cevabı oldukça basit ücretli ve ücretsiz VPN servisleri yasal olarak barınabilmeleri için bu özelliği sizlerden uzak tutuyor. İnternette maalesef tamamen gizlenme diye bir şey yoktur. En gizliye en yakın hale gelebilmek için yapabileceğiniz şeyler arasında Tor ağından bir VPN servisi edinmek. Tor ağı diğer kullanıcıların proxyleri üzerinden internete bağlanmanızı sağladığı için sizi en gizli değil en gizliye en yakın konuma götürür. Karışacağınız büyük bir illegal durumda nerede olursanız olun internetin sahipleri tarafından elleri ile konulmuş şekilde bulunabilirsiniz.

Bilgisayardan Yasaklı Sitelere Giriş Nasıl Mümkün Müdür?

bilgisayardan-yasakli-sitelere-giris-nasil-yapilir

Bilgisayardan yasaklı sitelere nasıl girilir? Bilgisayardan yasaklı sitelere girebilmek için programlar ya da internet tarayıcısı eklentileri kullanabilirsiniz. İnternet tarayıcısı eklentileri daha compact olduğu için daha çabuk erişe bilinir durumda. Tek bir tık ile yükleyebileceğiniz eklentiler sayesinde bilgisayardan yasaklı sitelere giriş sağlayabilirsiniz.

1 – Adım: Eklentilerin Yüklenmesi

forbidden

Eklentilerin yüklenmesi konusunda dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunmakta. Yükleyeceğiniz eklentiler güvenilir olmalı ve çoğu kişi tarafından kullanılıyor olmalı. Güvenilir eklentiler kullanıyor olmanız internet üzerinde yapacağınız işlemler sırasında bilgilerinizin çalınmasını engelleyebilir.

Eklentiler Chrome, Firefox, Edge ve Opera tarayıcılarının tamamı için geçerlidir. Tek yapmanız gereken eklenti mağazasında eklentinin adını aratmak. Kullanacağımız yasaklı sitelere giriş programı TouchVPN yazının son kısmında indirme linkini bulabileceğiniz gibi kendiniz arayarak da ulaşabilirsiniz.

Eklentiyi tarayıcı mağazanız üzerinden başarılı bir şekilde bulduktan sonra “….. Ekle” seçeneğine tıklayarak yükleme işlemine başlayabilirsiniz. Bu aşamada “Ekle” ve “İptal” seçenekleri ile karşılaşacaksınız. Bu seçeneklerden “Ekle” olanı seçerek devam etmeniz gerekmekte.

Ekle seçeneğine tıkladıktan kısa bir süre sonra tarayıcınıza yeni bir eklenti eklenecek. Eklenti ekleme bu kadar basit. Eklentileri kaldırmak istediğiniz zaman üzerine sağ tıklayarak “Eklentiyi …. Üzerinden kaldır” seçeneğini seçebilir ve başarılı bir şekilde eklentiyi tarayıcınızdan kaldırabilirsiniz.

2- Adım: Eklentilerin Ayarlanması

bilgisayardan-yasakli-sitelere-giris-nasil-yapilir

Eklenti ayarlanması oldukça basit bir adımdır. Bilgisayardan yasaklı sitelere giriş için neredeyse son adımdasınız. Eklenti ayarları doğru bir şekilde yapıldığı zaman sorunsuz bir şekilde yasaklı sitelere giriş yapabileceksiniz. Yasaklı sitelere giriş yaparken kendinize göre en yakın konumdaki ülkeyi seçmeniz oldukça önemli.

Yakın olarak seçilen ülkeler internet hızınızın düşmesini engelleyecektir. VPN servisleri farklı konumlardan internete bağlanmanızı sağladığı için internet hızının düşmesine neden olabilmekte. Ücretli ve Ücretsiz VPN servislerinde bulunan konum seçeneğinden en yakındakini seçerek sorundan kurtulabilirsiniz. Frankfurt en yakın alanlardan biridir.

Parmak şeklinde olan işarete tıklayarak eklentinin ara yüzünü açabilirsiniz. Ara yüzü açtıktan sonra karşınıza gelecek olan panelde konum seçimi yapabiliyor durumda olacaksınız. “Switch Location To” Seçeneğinin altında bulunan “Best Choice” seçeneği en iyi etkiyi sağlayacak şekilde ayarlanmış durumda. Ayarları bu şekilde bırakarak sadece “Connect” seçeneğine de tıklayarak Bilgisayardan yasaklı sitelere giriş sağlayabilirsiniz.

Konum seçeneklerinden Türkiye’ye en yakın olan Almanya’yı seçerek ya da otomatik konum seçme servisini kullanarak en hızlı VPN ağına bağlantı sağlayabilirsiniz. Seçim işlemleri bittikten sonra 3. Ve son aşama olan bağlanma aşamasına başarılı bir şekilde geçiş sağlayabilirsiniz.

3- Adım: Yasaklı Sitelere Erişmek

bilgisayardan-yasakli-sitelere-giris-nasil-yapilir

3. ve son adım olan Yasaklı sitelere erişmek adımında tek yapmanız gereken eklentinin Bağlan butonuna tıklayarak bağlantıyı sağlamak. Yazının son kısmından sizler için hazırladığımız eklenti listesine ulaşabilirsiniz. Eklentiler tek bir site üzerinden tüm tarayıcılara başarılı bir şekilde yüklenilebilir durumda. Vereceğimiz tüm VPN eklentileri bilgisayardan yasaklı sitelere giriş konusunda aynı etkiyi sağlayacaktır.

Orta kısımda bulunan “Connect” seçeneğine tıkladıktan sonra ortalama olarak 30 saniye içerisinde bağlantı işlemi sağlanacaktır.

Bağlantı işlemi başarılı bir şekilde sağlandıktan sonra panel bu şekilde yeşile dönecektir. Artık internette yasaklı olan her hangi bir siteye hiçbir şekilde takılmadan erişim sağlayabilirsiniz. VPN servisini durdurmak için “Stop” seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır.

Yasaklı Sitelere Giriş: VPN Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

forbidden

VPN Kullanırken dikkat edilmesi gerekenler, VPN servisleri her ne kadar yasakları kaldıran servisler olsa da bazı kötü amaçlı yazılım firmaları tarafından da piyasaya sürülebilir durumda. VPN servisleri ile her hangi bir internet sitesine giriş yaptığınızda attığınız her adım sunucu bilgisayarında da görünebilir.

İlk başlarda masum olarak VPN servisi hayatına başlayan bu şirketler kişilerin bilgilerini çalarak para kazanıyor. VPN servisleri üzerinden hiçbir şekilde bankacılık işlemleri yapmamalısınız. İnternet sitelerine şifre girmemelisiniz. Attığınız her adım, girdiğiniz her şifre her ne kadar güvenlik önlemi olursa olsun VPN servislerinin sunucularında adım adım takip edilebilir ve günlük halinde tutulabilir. Kötü amaçlara sahip insanların eline geçecek olan bilgileriniz aklınıza gelmeyecek sorunlara yol açabilir.

Güvenilir VPN Eklentileri Hangileri?

forbidden

Güvenilir VPN eklentileri hangileri? VPN servislerinin sorunlar çıkartabileceğini söylemiştik. Bunun hemen ardından gelen sorular arasında güvenilir VPN servislerinin hangisi olduğu yer almakta. Dünya üzerinde bulunan hiçbir VPN sistemi tam güvenlikli değildir. Ancak vereceğimiz liste içerisinde yer alan eklentiler son zamanların en güvenliye en yakın VPN servisleridir.

Eklentiler ve Bulunduğu Tarayıcılar

forbidden

Touch VPN – Chrome – Firefox – Edge – Opera

uVPN – Chrome – Firefox – Edge – Opera – Android

ZenMate – Chrome – Firefox – Edge – Opera – Android – IOS

Hotspot Shield – Chrome – Firefox – Edge – Opera- Android-IOS

Yorum Yap

Yorum Yap